Otvoren je konkurs za mobilnost studenata i nastavnog osoblja ERASMUS +

Poštovane kolege,

Upravo je otvoren konkurs za mobilnost studenata osnovnih, master i doktorskih studija Univerziteta u Beogradu, kao i mobilnost namenjena nastavnom osoblju Univerziteta u Beogradu.

Sporazumom je dogovorena mobilnost od 30 meseci za studente, odnosno 5 radnih dana za profesore. U dogovoru sa kolegama iz Italije, moguća je različita preraspodela – 6 studenata po 5 meseci, ili tri studenta po 10 meseci, itd. Takođe, mobilnost obuhvata osnovne, master i doktorske studije i nije precizirano sa kog nivo će biti koliko kandidata.

Konkurs će biti otvoren do 10. aprila (nedelja), a od vas očekujemo nominaciju do 13. aprila (sreda). Preliminarna lista će biti poslata u Italiju u petak 15. aprila. Odluku o konačnoj rang listi donosi Sapienca Univerzitet iz Rima.

Akademski program možete pogledati na italijanskom i engleskom jeziku.