Prijava za stipendije iz Fonda „Kraljica Jadviga”

Jagelonski univerzitet u Krakovu i ove godine oglašava poziv za dostavljanje prijava za stipendije iz Fonda „Kraljica Jadviga”. Cilj Fonda je da omogući finansijsku podršku najzaslužnijim naučnim radnicima i doktorantima. Stipendiju Fonda može dobiti naučni radnik ili student doktorskih studija iz jedne od zemalja Srednje i Istočne Evrope, bivšeg Sovjetskog Saveza i zemalja Balkana za istraživački rad na Jagelonskom univerzitetu u Krakovu. Od 1999. godine do danas dodeljeno je oko 900 stipendija korisnicima iz 21 zemlje.

Mesečni  naučnoistraživački boravak u Krakovu može da se odvija u periodu od oktobra 2016. do juna 2017. (u opravdanim slučajevima boravak može da se produži).

Krajnji rok za podnošenje prijava za stipendije je 15. jun 2016.

Dodatne informacije možete pogledati na sledećim stranicama (dostupne i na engleskom jeziku):