Saobraćajni fakultet dobio dozvolu kompanije Simio za upotrebu simulacionog softvera u edukativne i istraživačke svrhe

Saobraćajni fakultet sa zadovoljstvom obaveštava studente da je softverska kompanija Simio LLC, koja proizvodi  simulacioni softver, dala dozvolu za upotrebu njihovih proizvoda u edukativne i istraživačke svrhe. Ova dozvola se odnosi na mogućnost upotrebe 20 primeraka Simio® Academic Edition softvera u računarskim učionicama Fakulteta. Ukupna vrednost dodeljenog softvera je 55.600 američkih dolara.

Paket Simio® Academic Edition ima mogućnost razvoja, kako diskretnih, tako i kontinualnih simulacionih modela, sa punim spektrom podrške, od mogućnosti razvoja objektnih biblioteka do mogućnosti realizacije 3D animacija. Na ovaj način, još jednom je unapređen kvalitet nastavnog i istraživačkog procesa, kako na osnovnim, tako i na master i doktorskim akademskim studijama.