Саобраћајни факултет добио дозволу компаније Simio за употребу симулационог софтвера у едукативне и истраживачке сврхе

Саобраћајни факултет  са задовољством обавештава студенте да је софтверска компанија Simio LLC, која производи  симулациони софтвер, дала дозволу за употребу њихових производа у едукативне и истраживачке сврхе. Ова дозвола се односи на могућност употребе 20 примерака Simio® Academic Edition софтвера у рачунарским учионицама Факултета. Укупна вредност додељеног софтвера је 55.600 америчких долара.

Пакет Simio® Academic Edition има могућност развоја, како дискретних, тако и континуалних симулационих модела, са пуним спектром подршке, од могућности развоја објектних библиотека до могућности реализације 3D анимација. На овај начин, још једном је унапређен квалитет наставног и истраживачког процеса, како на основним, тако и на мастер и докторским академским студијама.