Rešenje o oglašavanju optuženog odgovornim

Na osnovu člana 29. Pravilnika o disciplinskoj odgovornosti studenata Univerziteta u Beogradu (Glasnik Univerziteta u Beogradu broj 133/2007), u  disciplinskom postupku protiv optuženog studenta Aleksandra Pavlovića, disciplinska komisija u sastavu: doc. dr Petar Mirosavljević, zamenik predsednika, van. prof. Goran Marković i Vladimir Gutić, student, nakon održane usmene javne rasprave 13.02.2014. godine, donela je

R E Š E Nj E

o oglašavanju optuženog odgovornim

Student Saobraćajnog fakulteta Aleksandar Pavlović (broj indeksa VZ 2000-8-325) odgovoran je zbog toga što je dana 10.02.2014. godine na usmenom delu ispita iz predmeta "Operaciona istraživanja" kod studenta pronađeno nedozvoljeno sredstvo («puškica») koje je koristio za polaganje ispita, čime je učinio težu disciplinsku povredu obaveze studenta iz člana 9. stav 1. tačka 1.  Pravilnika o disciplinskoj odgovornosti studenata  Univerziteta u Beogradu -  korišćenje nedozvoljenih sredstava na ispitu, te mu se

I Z R I Č E

Disciplinska mera  privremeno udaljavanje sa Fakulteta od 20 nastavnih nedelja.

Za vreme trajanja disciplinske mere studentu miruje status na Fakultetu.

O b r a z l o ž e nj e

Dr Jovan Popović, redovni profesor i dr Mira Paskota, vanredni profesor, podneli su  prijavu protiv studenta Aleksandra Pavlovića (broj indeksa VZ 2000-8-325), zato što je dana 10.02.2014. godine na usmenom delu ispita iz predmeta " Operaciona istraživanja " kod studenta pronađeno nedozvoljeno sredstvo («puškica») koje je koristio za polaganje ispita.

Kao svedoka u prijavi su naveli Miloša Nikolića, asistenta.

Dekan Fakulteta je na osnovu podnete prijave i pisane izjave studenta Aleksandra Pavlovića dana 11.02.2014. godine podneo zahtev za pokretanje disciplinskog postupka protiv optuženog studenta pred disciplinskom komisijom Fakulteta.

Komisija u sastavu: doc. dr Petar Mirosavljević, zamenik predsednika, van. prof. Goran Marković i Vladimir Gutić, student, na usmenoj javnoj raspravi koja je održana 13.02.2014. godine, a kojoj su prisustvovali podnosioci prijave dr Jovan Popović, redovni profesor, Mira Paskota, vanredni profesor i asistent Miloš Nikolić, svedok, saslušala je optuženog studenta i utvrdila sve neophodne činjenice za donošenje odluke.

Na osnovu iznetog disciplinska komisija Fakulteta, donela je rešenje kao u dispozitivu.

Pravna pouka: Protiv ovog rešenja može se podneti žalba drugostepenoj disciplinskoj komisiji preko prvostepene komisije, u roku od 10 dana od dana prijema ovog rešenja.

ZAMENIK PREDSEDNIKA

DISCIPLINSKE KOMISIJE

Doc. dr Petar Mirosavljević, dipl. inž.