Решење о оглашавању оптуженог одговорним

На основу члана 29. Правилника о дисциплинској одговорности студената Универзитета у Београду (Гласник Универзитета у Београду број 133/2007), у  дисциплинском поступку против оптуженог студента Aлександра Павловића, дисциплинска комисија у саставу: доц. др Петар Миросављевић, заменик председника, ван. проф. Горан Марковић и Владимир Гутић, студент, након одржане усмене јавне расправе 13.02.2014. године, донела је

Р Е Ш Е Њ Е

о оглашавању оптуженог одговорним

Студент Саобраћајног факултета Александар Павловић (број индекса ВЗ 2000-8-325) одговоран је због тога што је дана 10.02.2014. године на усменом делу испита из предмета "Операциона истраживања" код студента пронађено недозвољено средство («пушкица») које је користио за полагање испита, чиме је учинио тежу дисциплинску повреду обавезе студента из члана 9. став 1. тачка 1.  Правилника о дисциплинској одговорности студената  Универзитета у Београду -  коришћење недозвољених средстава на испиту, те му се

И З Р И Ч Е

Дисциплинска мера  привремено удаљавање са Факултета од 20 наставних недеља.

За време трајања дисциплинске мере студенту мирује статус на Факултету.

О б р а з л о ж е њ е

Др Јован Поповић, редовни професор и др Мира Паскота, ванредни професор, поднели су  пријаву против студента Александра Павловића (број индекса ВЗ 2000-8-325), зато што је дана 10.02.2014. године на усменом делу испита из предмета " Операциона истраживања " код студента пронађено недозвољено средство («пушкица») које је користио за полагање испита.

Као сведока у пријави су навели Милоша Николића, асистента.

Декан Факултета је на основу поднете пријаве и писане изјаве студента Александра Павловића дана 11.02.2014. године поднео захтев за покретање дисциплинског поступка против оптуженог студента пред дисциплинском комисијом Факултета.

Комисија у саставу: доц. др Петар Миросављевић, заменик председника, ван. проф. Горан Марковић и Владимир Гутић, студент, на усменој јавној расправи која је одржана 13.02.2014. године, а којој су присуствовали подносиоци пријаве др Јован Поповић, редовни професор, Мира Паскота, ванредни професор и асистент Милош Николић, сведок, саслушала је оптуженог студента и утврдила све неопходне чињенице за доношење одлуке.

На основу изнетог дисциплинска комисија Факултета, донела је решење као у диспозитиву.

Правна поука: Против овог решења може се поднети жалба другостепеној дисциплинској комисији преко првостепене комисије, у року од 10 дана од дана пријема овог решења.

ЗАМЕНИК ПРЕДСЕДНИКА

ДИСЦИПЛИНСКЕ КОМИСИЈЕ

Доц. др Петар Миросављевић, дипл. инж.