Obaveštenje o održanim skupovima i radionicama na Saobraćajnom fakultetu

Dana 3. decembra na Saobraćajnom fakultetu održana je konferencija sa međunarodnim učešćem pod nazivom "Transformacija napuštenih železničkih pruga u zelene staze", čiji je jedan od organizatora bio i Saobraćajni fakultet, a konferenciji je prisustvovalo preko 50 učesnika. Cilj konferencije je između ostalog bio promovisanje novog načina saobraćanja kroz iskorišćenje postojećih, ali napuštenih resursa.

Slika1   Slika2

U petak 4. decembra na Saobraćajnom fakultetu je održana prezentacija EuroRAP ocenjivanja bezbednosti drumskih saobraćajnica na kojoj je prisustvovalo preko 140 studenata, saradnika i nastavnika Saobraćajnog fakulteta. Prezentaciju su realizovali predstavnici EuroRAP-a i AMSS-CMV. Nakon prezentacije o značaju ocenjivanja bezbednosti drumskih saobraćajnica, na platou ispred Saobraćajnog fakulteta, predstavljeno je vozilo za snimanje karakteristika drumskih saobraćajnica.

Slika3   Slika4