OSNOVNE INFORMACIJE ZA UPIS NA MASTER AKADEMSKE STUDIJE U ŠKOLSKOJ 2015/2016. GODINI

Savladavanjem studijskog programa master akademskih studija SAOBRAĆAJ stiče se akademski naziv - master inženjer saobraćaja.

Odlukom Vlade Republike Srbije i Senata Univerziteta u Beogradu odobren je upis na master akademske studije za 220 (150+70) studenata.

Dužina trajanja studija je 1 godina, a obim studija izražen u ESPB je 60.

Prijavljivanje kandidata:

Na osnovu objedinjenog Konkursa ( http://www.bg.ac.rs/files/sr/upis/master-akademske/Master-akademske-opsti-uslovi-2015.pdf ) za upis studenata na master akademske studije na fakultetima Univerziteta u Beogradu u školskoj 2015/2016. godini vršiće se prijavljivanje kandidata:

- za kandidate sa drugih Fakulteta i Univerziteta - od 12. oktobra do 13. oktobra 2015. god. (od 15  do 17 časova u sali 128)
- za kandidate koji su završili osnovne akademske studije na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu - od 14. oktobra do 16.oktobra 2015. god. (od 15  do 17 časova u sali 128)

Potrebna dokumenta za prijavu na konkurs:

- Originalna dokumenta na uvid (diploma tj. uverenje o završenim osnovnim akademskim studijama i izvod iz matične knjige rođenih) i overene kopije istih;
- Uverenje o položenim ispitima (za kandidate sa drugih fakuleta);
- Potvrda za one koji konkurišu za budžetska mesta da nisu u radnom odnosu;
- Popunjen prijavni list (elektronska verzija, preuzmite PDF dokument klikom na ovu liniju teksta);
- Dokaz o uplati za troškove organizacije konkursa: 7.100,00 dinara (primer je prikazan na sledećoj slici)

uplatnica_upis_master_15

Važni datumi:

*Objavljivanje preliminarne rang liste: 19. oktobra 2015. god. u 14 časova

*Primedbe na preliminarnu rang listu kandidati mogu dostaviti šefu studentske službe od 20.oktobra do 23. oktobra do 12č 2015. godine.

* Objavljivanje konačne rang liste: 26.oktobra u 10č.

*Upis kandidata po modulima će se obaviti putem javne prozivke 27.oktobra u 15:00 h u prostorijama Saobraćajnog fakulteta, sala 128.

Kandidati koji steknu pravo na upis podnose:

- popunjen elektronski obrazac ŠV -20 (na adresi http://sv20.sf.bg.ac.rs)
- indeks,
- 1300,00 din (SPIDS,osiguranje i S kartica),
- dve fotografije formata 4,5x3,5 cm i
- dokaz o uplati školarine (za samofinasirajuće studente)

Napomene:

1. Komisija za master akademske studije određuje koje su osnovne akademske studije odgovarajuće za upis na master akademske studije Saobraćajnog fakulteta i bliže uređuje način bodovanja i merila za utvrđivanje redosleda za upis kandidata, u okviru zajedničkog konkursa koji raspisuje Senat Univerziteta u Beogradu a koji možete pogledati na sajtu www.bg.ac.rs.

2.  Način bodovanja je definisan Članom 70. Pravilnika o osnovnim i master akademskim studijama (PDF dokument za detaljan pregled), čiji izvod možete videti u narednom delu strane:

clan70