Nagrada Francusko-Srpske Privredne Komore

STUDENTSKU NAGRADU 2012

na temu:

SELO-GRAD
Da li ekonomski razvoj neminovno povlači depopulaciju srpskih sela?

Od 4.512 sela u Srbiji, oko 700 je na izdisaju*. Ukoliko država nešto ne preduzme, sela mogu nestati za jednu deceniju.

Da li su naša sela osuđena na propast ?
Da li smatrate da su industrijalizacija gradova i urbanizacija pravi odgovor na opstanak i dalji razvoj ekonomije?
Kako vidite Srbiju za 20 godina?

Studenti, pošaljite nam vaš rad koji će odgovoriti na ova pitanja i dajte nam konkretan predlog za uspešan ekonomski razvoj Srbije.

Studentska nagrada namenjena je svim srpskim i stranim studentima, koji će na dan 31.12.2012. imati manje od 30 godina starosti, a koji su upisali školsku 2011/2012 pri nekoj instituciji visokog obrazovanja u Srbiji.

Krajnji rok za podnošenje kandidatura je petak 16. mart 2012.

U daljem toku konkursa tri kandidata usmeno će braniti svoj rad pred žirijem (datum i mesto održavanja u Beogradu će biti naknadno objavljeni).

Sponzori takmičenja će uručiti nagrade u sumi od:

1. nagrada: 1500 EUR, koju dodeljuje „Schneidler Electric“
2. nagrada: 1000 EUR, koju dodeljuje „Imlek“
3. nagrada: 500 EUR, koju dodeljuje „Mlekoprodukt“

Nakon odluke žirija, nagrade će biti dodeljene autorima, tokom ceremonije koja će biti praćena koktelom, a kome će prisustvovati članovi FSPK, kao i glavni akteri iz domena održivog razvoja u Srbiji.

Ovde možete preuzeti sva dokumenta neophodna za konkurisanje:
 - Studentska nagrada
 - Formular nagrade