Studijski program: SAOBRAĆAJ

Vrsta i nivo studija: Diplomske akademske studije

Naziv predmeta: Strani jezik  u poslovnim komunikacijama

Nastavnici: Po planu angažovanja za tekuću školsku godinu

Broj kredita: 4 ESPB

Status predmeta: izborni

Uslov: nema posebnih uslova

Cilj predmeta

• usavršavanje jezičke komunikativne kompetencija u situacijama profesionalne upotrebe jezika,
  • razvijanje sposobnosti uključivanja u oblasti specifične za profesionalnu aktivnost,
  • ovladavanje strukturom i stilskim odlikama poslovne komunikacije (karakteristična jezička sredstva i registri)

Ishod predmeta

Student je osposobljen za:

• obogaćenu i proširenu upotrebu govornih obrazaca karakterističnih za profesionalne aktivnosti u oblasti transporta i komunikacija (ekspozei, prezentacije),
  • korišćenje jezičkih veština potrebnih za učešće na međunarodnim konferencijama, kongresima, seminarima,
  • korišćenje veština pisanog izražavanje (poslovna biografija, motivaciono pismo, ostala poslovna korespondencija)
  • praćenje stručne literature.

Sadržaj predmeta

Teorijska i praktična nastava:

• Sadržaji nastave francuskog jezika u poslovnim komunikacijama određeni su postavljenim ciljevima, a povezani su sa profesionalniom i užestručnom aktivnošću polaznika na programu ovog mastera. Podrazumevaju sticanja znanja jezika i znanja o jeziku i kulturi koji se izučavaju kroz: osnovni tekst, audio materijal, leksičke komentare, frazeologiju, odgovarajuće vežbe i zadatke.

1. J.L. Penfornis: Affaires.com, Cle International, Paris, 2003.,
  2. Sciences et Vie, Revue Alcatel, La Recherche, ostali relevantni stručni i naučni časopisi i sajtovi

Broj časova aktivne nastave

Ostali časovi