Mr Sladjana Janković

s.jankovic

Lični podaci

Zvanje: Asistent-pripravnik
Datum rođenja: 2. 4. 1978.
Email: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
Vreme i mesto konsultacija: ponedeljak, 16h-18h, kabinet 114
Katedra: Katedra za opštu i primenjenu matematiku
Uža naučna oblast: Informatika

Obrazovanje

• 2002. diplomirala na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu, smer: Železnički saobraćaj i transport
  • 2010. odbranila magistarski rad pod naslovom „Interoperabilnost saobraćajnih poslovnih sistema za integraciju B2B servisno orijentisanih aplikacija" pod mentorstvom profesora dr Božidara Radenkovića na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu

Radno iskustvo

Period

Mesto

Institucija

Pozicija

Napomena

2004-

Beograd

Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu

Asistent-pripravnik za užu naučnu oblast Informatika

predmeti: Osnovi programiranja, Programiranje, Baze podataka, Programiranje i primena savremenih programskih paketa, Osnovi projektovanja baza podataka u železničkom saobraćaju,...

2002-2004

Beograd

Železničko transportno preduzeće Beograd

Tehnolog

Po završetku pripravničkog perioda položila stručni ispit.

Istraživački interes

Informacione tehnologije u saobraćaju, interoperabilnost B2B aplikacija, projektovanje baza podataka.

Relevantne reference u periodu 2005-2009.

A. Naučni radovi

Rad u naučnom časopisu međunarodnog značaja koji nije na SCI listi objavljeni u celini

[1] Marković, M., Ivić, M., Pavlović, N., and Janković S., "Analysis of Simulation Model Aplication to Forecast the Railway Workers Failures", YUJOR - Yugoslav Journal of Operations Research, 17 (2007), Number 1, 2007., pp. 135-144.

Radovi u naučnim časopisima nacionalnog značaja objavljeni u celini

[2] Vesković, S., S. Janković, S. Mladenović i S. Milinković, "Modeliranje i optimizacija plana formiranja teretnih vozova s aplikacijom", Železnice, 61, br. 1-2, 2005., str. 3-20.

Radovi u zbornicima radova sa nacionalnih naučnih skupova objavljeni u celini

[3] Janković, S. i S. Mladenović, "Neki aspekti interoperabilnosti poslovnih sistema i njihovih aplikacija", XXXV Simpozijum o operacionim istraživanjima - SYM-OP-IS ‘08, Zbornik radova, Soko Banja, 2008., str. 71-74.

[4] Mladenović, S., S. Mitrović i S. Janković, "Unapređenje implementacije modela anti-spam zaštite", XXVI Simpozijum o novim tehnologijama u poštanskom i telekomunikacionom saobraćaju - PosTel 2008, Zbornik radova, Beograd, 2008., str. 279-288.

Istraživački projekti

[5] "Razvoj i primena sistema za praćenje energetske efikasnosti voznih parkova u drumskom transportu", projekat koji je finansiralo Ministarstvo nauke i zaštite životne sredine Republike Srbije, 01. 07. 2006. - 31. 03. 2009.

[6] "Istraživanje uticaja modernizacije železnice na stvaranje savremenog jedinstvenog transportnog sistema Republike Srbije i efikasnu zaštitu čovekove okoline", projekat koji finansira Ministarstvo nauke Republike Srbije, 01. 04. 2008. - 31. 03. 2010.

B. Stručni radovi

Nastavna literatura

[1] Mladenović S., S. Janković, T. Levajković, "Osnovi programiranja, sa rešenim zadacima u Visual Basic- u", osnovni udžbenik, Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu, 2006.

[2] Mladenović S., S. Janković, T. Levajković, "Osnovi programiranja, sa rešenim zadacima u Visual Basic- u", II izdanje, osnovni udžbenik, Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu, 2007.

Komercijalni projekti

[1] "Revitalizacija pruga i železničkog putničkog i robnog saobraćaja u južno-banatskom okrugu", ISF, Beograd, 2006-2007.

[2] "Revitalizacija pruga i železničkog putničkog i robnog saobraćaja u zapadno-bačkom okrugu", ISF, Beograd, 2006-2007.

[3] "Izrada metodologije za formiranje i upravljanje bazom podataka o pružnim prelazima na državnim putevima Republike Srbije", ISF, 2008-2009.

[4] "Izrada baze podataka o opasnim mestima na državnim putevima Republike Srbije", Kriminalističko-policijska akademija, 2009-2010.