Konkurs za upis na doktorske studije u školskoj 2011/12

K O N K U R S
ZA UPIS STUDENATA  NA DOKTORSKE STUDIJE NA FAKULTETIMA
UNIVERZITETA U BEOGRADU U ŠKOLSKOJ 2011/2012. GODINI

NAPOMENA: Vlada Republike Srbije još uvek nije odobrila predložene kvote za upis studenata na teret budžeta.  Ukoliko mesta na budžetu ne budu odobrena,  dodaće se broju samofinsirajućih studenata. Postoji mogućnost izmene kvota za upis u skladu sa novim odlukama Komisije za akreditaciju i kontrolu kvaliteta po zahtevima fakulteta.

Saobraćajni fakultet raspisuje konkurs za studijski program:
SAOBRAĆAJ
Broj studenata: 11
Visina školarine:
  • za državljane Republike Srbije je 200.000 dinara
  • za strane državljane je 3.000 evra

STUDIJSKI PROGRAM

Studijski programi doktorskih akademskih studija sadrže obavezne i izborne predmete u ukupnom obimu od 180 ESPB bodova. Studenti Škole doktorskih studija,  uz saglasnost mentora biraju predmete sa liste predmeta izabranog studijskog programa i drugih studijskih programa Škole doktorskih studija Univerziteta u Beogradu.

OPŠTI USLOVI KONKURSA

Na studijske programe doktorskih akademskih studija mogu se upisati:
- lica koja imaju završene diplomske akademske studije,  odnosno integrisane studije iz čl. 80.  st. 5.  i 6. Statuta Univerziteta u Beogradu,  sa najmanje 300  ESPB bodova i
opštom prosečnom    ocenom od najmanje 8  na osnovnim akademskim i diplomskim akademskim studijama;
ostvarene naučne radove, na način uređen opštim aktom fakulteta;
- lice koje ima akademski stepen magistra nauka,  ako ne prijavi doktorsku disertaciju, u skladu s odredbom člana 128. Zakona o visokom obrazovanju; i
- lica koja su stekla, ili steknu VII-1 stepen prema propisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju,  ukoliko su završili osnovne studije sa prosečnom ocenom najmanje 8 (osam) i ukoliko nije drugačije utvrđeno posebnim uslovima upisa na određeni studijski program.

Student poslediplomskih magistarskih studija, upisan po poropisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona, može u toku studija preći na studijski program doktorskih studija,  u okviru istih ili srodnih oblasti studija, pod uslovima koje propisuje nastavno naučno veće fakultet, odnosno Veće za multidisciplinarne studije.

Na doktorske studije može se upisati lice koje zna jedan svetski jezik.

Posebni uslovi za upis na studijske programe su sastavni deo odnosnih studijskih  programa.

UPIS STRANIH STUDENATA

Strani državljanin može se upisati na studijski program pod istim uslovima kao i domaći državljanin.
Strani državljanin plaća školarinu.
Kandidat -  strani državljanin,  prilikom prijavljivanja na konkurs,  podnosi nostrifikovanu diplomu o završenim studijama i ostvarenom broju ESPB bodova.
Pre upisa kandidat strani državljanin je dužan da fakultetu/Univerzitetu podnese dokaze:
- da je zdravstveno osiguran za školsku godinu koju upisuje;
-da vlada srpskim jezikom, što dokazuje uverenjem ovlašćene komisije.

KONKURSNI ROKOVI

Kandidati mogu podneti prijave na konkurs u periodu od 26. do 30. septembra 2011. godine preko studentske službe Saobraćajnog fakulteta.

Upis će se obaviti od 05. oktobra do 12. oktobra 2011. godine.

ROKOVI I NAČIN PODNOŠENJA ŽALBI

FAKULTET OBJAVLJUJE PRELIMINARNU RANG LISTU PRIJAVLJENIH KANDIDATA, NA OGLASNOJ TABLI I INTERNET STRANICI FAKULTETA.
KANDIDAT MOŽE PODNETI ŽALBU NA REGULARNOST POSTUPKA UTVRĐENOG KONKURSOM, REGULARNOST PRETHODNE PROVERE SPOSOBNOSTI,  REGULARNOST PRIJEMNOG ISPITA ILI SVOJE MESTO NA RANG LISTI U ROKU OD 36 SATI OD OBJAVLJIVANJA PRELIMINARNE RANG LISTE NA FAKULTETU.
ŽALBA SE PODNOSI NADLEŽNOJ KOMISIJI FAKULTETA, NA ČIJI PREDLOG DEKAN DONOSI REŠENJE PO ŽALBI U ROKU OD 24 SATA OD PRIJEMA ŽALBE.
NAKON ODLUČIVANJA O ŽALBI FAKULTET UTVRĐUJE I OBJAVLJUJE KONAČNU RANG LISTU SVIH KANDIDATA SA UKUPNIM BROJEM BODOVA STEČENIM PO SVIM KRITERIJUMIMA.
KONAČNA RANG LISTA JE OSNOV ZA UPIS KANDIDATA I DOSTAVLJA SE UNIVERZITETU.

OSTALE ODREDBE

1.  KANDIDATI PRILIKOM PRIJAVE NA KONKURS PODNOSE NA UVID ORIGINALNA DOKUMENTA, A UZ PRIJAVNI LIST PREDAJU FOTOKOPIJE OVIH DOKUMENATA, I TO:
- DIPLOMU O ZAVRŠENIM STUDIJAMA ILI STEČENOM AKADEMSKOM STEPENU MAGISTRA NAUKA,
- DOKAZE KOJI SE ODNOSE NA OSTVARENE NAUČNE RADOVE
- DOKAZ O ZNANJU JEDNOG SVETSKOG JEZIKA (UKOLIKO GA IMA)
- SAGLASNOST MENTORA
- DOKAZ O UPLATI OD 7.000 DINARA.

2. KANDIDATI KOJI STEKNU PRAVO NA UPIS PODNOSE:
- ORIGINALNA DOKUMENTA,
- IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH,
- DVA OBRASCA ŠV-20,
- INDEKS,
- DVE FOTOGRAFIJE FORMATA 4,5H3,5 SM,
- DOKAZ O UPLATI ŠKOLARINE
- LISTU IZABRANIH PREDMETA ZA 1 SEMESTAR SA SAGLASNOŠĆU MENTORA.

NASTAVA NA DOKTORSKIM AKADEMSKIM STUDIJAMA POČINJE 17. OKTOBRA 2011 GODINE.