Uputstvo za upotrebu projektora PHILIPS bSURE I

I Provera spremnosti

Projektor je spreman za upotrebu onda kada je priključen na strujnonapajanje. Pre paljenja treba proveriti da li tipka (koja se nalazi na komandnom panelu sa gornje strane projektora) svetli CRVENOM bojom.

Ukoliko ne svetli, treba proveriti da li je napojni kabl projektora odkačen od samog projektora ili nije uključen u utičnicu.

Ukoliko se ispostavi da je sve priključeno, a i dalje nema indikacije, potrebno je pozvati osoblje iz računarskog centra.Takođe, projektor je sa bočne strane povezan VIDEO kablom sa računarom.

II Puštanje u rad projektora

Pre samog puštanja projektora u rad potrebno je upaliti računar (na koji je projektor povezan, pritiskom na plavo dugme na prednjem panelu računara.

Takođe potrebno je skinuti plastičnu masku sa sočiva projektora.

Projektor se pušta u rad jednim pritiskom na dugme STAND BY.

Tada isto dugme dobija prvo žutu boju (prelazni režim), a posle nekoliko sekundi ZELENU boju (radni režim). Tada se pali i zelena lampica sa oznakom LAMP, koja signalizira da je lampa projektora uključena i da je projektor upaljen. Posle 10-15 sekundi na platnu će se pojaviti pozdravna poruka koja će se posle nekoliko sekundi ugasiti i ostaće slika DESKTOP-a operativnog sistema.

III Isključenje projektora

Pre samog isključenja projektora u rad potrebno je ugasiti računar (na koji je projektor povezan,gašenjem operativnog sistem, a potom i pritiskom na plavo dugme na prednjem panelu računara.

Takođe potrebno je postaviti i plastičnu masku na sočivo projektora.

Projektor se isključuje jednim pritiskom na dugme STAND BY .

Tada će se na platnu pojaviti poruka koje obaveštava da bi još jednom trebalo pritisnuti isto dugme da bi se projektor ugasio, a ukoliko se to ne uradi u roku od jednog minuta, projektor se sam "vraća" u normalan režim rada. Prema tome, treba pritisnuti isto dugme još jednom. Tada dugme dobija ŽUTU boju i trepće, što znači da se projektor nalazi u režimu hlađenja.

VAŽNO: NIKAD ne isključivati projektor iz strujne utičnice dok se projektor nalazi u ovom režimu, već sačekati da se projektor "ohladi" do kraja !!!

Kada se završi hlađenje projektora dugme  STAND BY  postaje CRVENO,i tada se projektor može isključiti iz strujnog napajanja.