Петровић Маја

Маја Петровић рођена је у Књажевцу 5.5.1973. године, где је завршила основну и средњу школу. На Природно-математичком факултету у Нишу дипломирала је 2000. године. У периоду од септембра 1998. до септембра 2004. године била је запослена као сарадник на предмету Нацртна геометрија Грађевинско-архитектонског факултета у Нишу. На Саобраћајном факултету у Београду ради од фебруара 2006. као асистент-приправник. На Архитектонском факултету у Београду завршила  је последипломске студије и одбранила је магистарску тезу под називом ''Јајасте криве и генерализација Хугелшеферове конструкције''  2010. године. На основним студијама држи вежбе на предмету "Нацртна геометрија". Уже области научног интересовања јесу геометрија и примењена математика. У свом досадашњем раду је публиковала и саопштила 7 радова који су објављени у међународним и домаћим часописима. Члан је СУГИГ-а.