Студијски програм: САОБРАЋАЈ

Врста и ниво студија: Дипломске академске студије

Назив предмета: Реинжињеринг процеса у телекомуникацијама

Наставници: По плану ангажовања за текућу школску годину

Број кредита: 6 ЕСПБ

Услов: нема посебних услова

Упознавање са основама реинжињеринга, могућностима трансформације делова операција комуникационих компанија, методама анализиранја ланца вредности појединих оперативних процеса, развојем производа према потребама корисника, реинжињеринг као део пословне политике и идентификација предности које доноси.

Сви студенти треба да знају: основе реинжињеринга , основне операције комуникационих компанија, ланац вредности појединих операција, начине идентификације захтева корисника. Најбољи студенти треба да буду оспособњени да примене процесе реинжињеринга на однос према корисницима, делове пословања који доносе највеће приходе као и могућности провере примењених процеса.

Теоријска настава:

Основе реинжињеринга, структура комуникационих компанија, оператора и сервис провајдера. Начини њиховог изласка на тржиште. Дефинисанје основних операција комуникационих оператора, развој, креирање, продаја и одржавање појединих сервиса. Преглед прихода од појединих операција. Идентификација ланца вредности комуникационе индустрије. Повезаност реинжињеринга и електронског пословања. Разумевање потреба корисника и реинжињеринг процеса за односе са корисницима. Проучавање успешних стратегија реинжињеринга комуникационих компанија и промене пословних политика.

Практична настава:

Примери добрих пракси. Истраживање утицаја реинжињеринга на поједине процесе оператора и сервис провајдера. Реинжињеринг у телекомуникационој индустрији.

1. Писана предавања и  презентације,
  2. М. Hammer, J. Champry Reinžinjering tvrtke, MATE d.o.o. Zagreb, Hrvatska 2004.,
  3. ITU preporuke serije M.,
  4. www. tmforum.org

Број часова активне наставе

Остали часови

Предавања:

Вежбе:

Други облици наставе:

предавања ex-катедра, вежбе,  студије случаја, дебате, симулације, тимске презентације и сл.

Оцена знања (максимални број поена 100)

Предиспитне обавезе

Поена: