ОСНОВНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА УПИС НА МАСТЕР АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ У ШКОЛСКОЈ 2014/2015. ГОДИНИ

Савладавањем студијског програма мастер академских студија САОБРАЋАЈ стиче се академски назив - мастер инжењер саобраћаја.

Одлуком Владе Републике Србије и Сената Универзитета у Београду одобрен је упис на мастер академске студије за 220 (150+70) студената.

Дужина трајања студија је 1 година, а обим студија изражен у ЕСПБ је 60.

Пријављивање кандидата:

На основу обједињеног Конкурса ( http://www.bg.ac.rs/files/sr/upis/Upis-master-akademske-2014.pdf ) за упис студената на мастер академске студије на факултетима Универзитета у Београду у школској 2013/2014. години вршиће се пријављивање кандидата:

- за кандидате са других Факултета и Универзитета - од 13. октобра до 20. октобра 2014. год. (од 15  до 17 часова у сали 128)
- за кандидате који су завршили основне академске студије на Саобраћајном факултету у Београду - од 20. октобра до 23.октобра 2014. год. (од 15  до 17 часова у сали 128)

Потребна документа за пријаву на конкурс:

- Оригинална документа на увид (диплома тј. уверење о завршеним основним академским студијама и извод из матичне књиге рођених) и оверене копије истих;
- Уверење о положеним испитима (за кандидате са других факулета);
- Потврда за оне који конкуришу за буџетска места да нису у радном односу;
- Попуњен пријавни лист (електронска верзија, преузмите ПДФ документ кликом на ову линију текста);
- Доказ о уплати за трошкове организације конкурса: 7.100,00 динара (пример је приказан на следећој слици)

uplatnica_upis_master

Важни датуми:

*Објављивање прелиминарне ранг листе: 24. октобра 2014. год. у 14 часова

*Примедбе на прелиминарну ранг листу кандидати могу доставити шефу студентске службе 24.октобра и 25. октобра до 12ч 2014. године.

* Објављивање коначне ранг листе: 26.октобра у 10ч.

*Упис кандидата по модулима ће се обавити путем јавне прозивке 27.октобра у 15:00 h у просторијама Саобраћајног факултета, сала 128.

Кандидати који стекну право на упис подносе:

- два обрасца ШВ -20,
- индекс,
- 1300,00 дин (СПИДС,осигурање и С картица),
- две фотографије формата 4,5x3,5 цм и
- доказ о уплати школарине (за самофинасирајуће студенте), прва рата приликом уписа: 50.000,00 дин.

Напомене:

1. Комисија за мастер академске студије одређује које су основне академске студије одговарајуће за упис на мастер академске студије Саобраћајног факултета и ближе уређује начин бодовања и мерила за утврђивање редоследа за упис кандидата, у оквиру заједничког конкурса који расписује Сенат Универзитета у Београду а који можете погледати на сајту www.bg.ac.rs.

2.  Начин бодовања је дефинисан Чланом 70. Правилника о основним и мастер академским студијама (ПДФ документ за детаљан преглед), чији извод можете видети у нарeдном делу стране:

clan70

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА КАНДИДАТЕ КОЈИ СУ ЗАВРШИЛИ ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ НА САОБРАЋАЈНОМ ФАКУЛТЕТУ У БЕОГРАДУ

На основу члана 2, Правилника о изменама и допунама правилника о основним и мастер академским студијама, Комисија за упис на мастер академске студије је на састанку одржаном 10. 10. 2014. год. донела

ОДЛУКУ

о одређивању фактора компатибилности (у опсегу 0 до 0,5) за упис на мастер академске студије у школској 2014/15.

Члан 1.

Одређује се Фактор компатибилности између модула студијског програма основних академских студија и модула на мастер академским студијама Саобраћајног факултета у вредности 0,5 за:

1. Железнички саобраћај и транспорт (ОАС) и Железнички саобраћај и транспорт (МАС),
2. Друмски и градски саобраћај и транспорт (ОАС)–смер саобраћај и Саобраћајно инжењерство (МАС),
3. Друмски и градски саобраћај и транспорт–смер транспорт (ОАС) и Инжењерство градског и друмског транспорта (МАС),
4. Друмски и градски саобраћај и транспорт–смер Безбедност друмског саобраћаја (ОАС) и Безбедност друмског саобраћаја (МАС),
5. Водни саобраћај и транспорт (ОАС) и Водни саобраћај и транспорт (МАС),
6. Ваздушни саобраћај и транспорт (ОАС) и Ваздушни саобраћај и транспорт (МАС),
7. Логистика (ОАС) и Логистика (МАС),
8. Поштански саобраћај и мреже (ОАС) и Поштански саобраћај и мреже (МАС),
9. Телекомуникациони саобраћај и мреже (ОАС) и Телекомуникациони саобраћај и мреже (МАС).

Члан 2.

Изузетно од случајева из Члана 1 ове одлуке, одређује се Фактор компатибилности између модула студијског програма основних академских студија и модула на мастер академским студијама Саобраћајног факултета у вредности 0,45.

Члан 3.

Одређује се Фактор компатибилности између модула студијских програма основних академских студија факултета из техничко–технолошкe групације Универзитета у Београду и модула на мастер академским студијама Саобраћајног факултета у вредности 0,25.

Члан 4.

Све друге појединачне случајеве, који нису обухваћени овом Одлуком, решаваће Комисија за упис на мастер академске студије, на предлог Руководиоца модула за који кандидат конкурише.

Председник комисије
Проф. др Валентина Радојичић