Конкурс за доделу стипендија задужбине Љубице М. Здравковић

На основу члана 7. Статута Задужбине Љубице М. Здравковић, од 23.12.2012.године, Одбор Задужбине Љубице М. Здравковић, на сeдници одржаној 25.12.2013. године, донео је следећу
О Д Л У К У
О РАСПИСИВАЊУ КОНКУРСА ЗА ДОДЕЛУ
СТИПЕНДИЈА ЗАДУЖБИНЕ ЉУБИЦЕ М. ЗДРАВКОВИЋ
ЗА ШКОЛСКУ 2013/2014. ГОДИНУ
Члан 1.

Расписује се Конкурс за доделу једне стипендију студентима Универзитета у Београду, за школску 2013/2014. годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија који се у школској 2013/2014. години финансирају из буџета Републике Србије.

Члан 2.

Критеријуми за добијање стипендије су:
1) редовно уписивање школске године,
2) висина просечне оцене свих положених предмета током студирања, најмање 9,00.
3) други постигнути резултати (научни и стручни радови, значајни успеси на домаћим и међународним такмичењима студената и сл.).

Члан 3.
Студенти који су корисници других стипендија, немају право на стипендију Задужбине.

Члан 4.
Стипендија се додељује десет месеци у месечном износу од 10.000,00 динара.

Члан 5.

Потребна документација:
• ПРИЈАВА (Образац бр. 1 – преузети (PDF) са интернет странице Универзитета у Београду www.bg.ac.rs – Конкурси Универзитета или подићи у згради Ректората, Студентски трг 1, у портирници),
• УВЕРЕЊЕ о упису школске 2013/2014. године у статусу студента који се финансира из буџета Републике Србије,
• УВЕРЕЊЕ о положеним предметима и просечној оцени свих положених предмета,
• ФОТОКОПИЈА ЛИЧНЕ КАРТЕ.

Члан 6.

Рок за подношење пријава је од 26. децембрa 2013. године до 24. јануара 2014. године.
Пријаве се подносе на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг бр. 1 са назнаком за Конкурс Задужбине Љубице М. Здравковић.
Додатне информације заинтересовани кандидати могу добити од Сектора за старање о имовини Универзитета, задужбина и фондова, на телефон 3207-426 и на интернет страници Универзитета www.bg.ac.rs – Конкурси Универзитета.

Члан 7.

Избор кандидата за доделу стипендија обавља Одбор Задужбине и одлуку објављује на интернет страници Универзитета www.bg.ac.rs на страници Задужбине Љубица М. Здравковић
На одлуку о додели стипендије студент има право приговора Одбору Задужбине у року од 8 дана од дана објављивања одлуке на интернет страници Универзитета у Београду www.bg.ac.rs на страници Задужбине Љубица М. Здравковић.
ПРЕДСЕДНИК ОДБОРА ЗАДУЖБИНЕ
Проф. др Милица Јовановић Поповић