Научно-стручни скуп „ПАРКИРАЊЕ КА ОДРЖИВОМ ТРАНСПОРТНОМ СИСТЕМУ“

Научно-стручни скуп „ПАРКИРАЊЕ КА ОДРЖИВОМ ТРАНСПОРТНОМ СИСТЕМУ“ одржаће се на Саобраћајном факултету у Београду, 15. новембра 2013. године са почетком у 10 часова.

Организатор је Универзитет у Београду - Саобраћајни факултет; Катедра за терминале у друмском саобраћају и транспорту.

Саветовање је намењено инжењерима који се баве проблемима паркирања у градовима и насељеним местима, градским управама, локалним заједницама, урбанистима, планерима, научним радницима и истраживачима са Универзитета и Института као и осталим стручњацима који се на неки начин баве наведеном проблематиком.
Циљеви скупа су да се стручњацима из ове области укаже на значај и начин:
  • правилног избора мера за управљање паркирањем у зависности од специфичности града (насељеног места) и стања његовог транспортног система
  • периодичног вредновања ефеката уведених мера као основног предуслова за управљање паркирањем,
  • као и да се омогући
  • окупљање ради размене искустава, унапређења знања и дружења.

Теме научно-стручног скупа „ПАРКИРАЊЕ КА ОДРЖИВОМ ТРАНСПОРТНОМ СИСТЕМУ“ сврстане су  у следеће области:
1. Начин управљања паркирањем у градовима (насељеним местима): избор стратегије, политика и мера за управљање паркирањем
2. Индикатори за оцену ваљаности уведених мера: параметри на основу којих се оцењује успешност уведених мера
3. Управљање приходом од паркирања као елемент управљања паркирањем
4. Стање паркирања у градовима Србије и региона: начин и ефекти управљања
5. Идентификација узрочника проблема паркирања у градовима Србије са предлогом за поступак за њихово ублажавање

Котизација износи 8.400,00 РСД за учеснике из Србије, односно 70,00 ЕУР за учеснике из иностранства, и обухвата: право учествовања на скупу, радни материјал скупа, послужење у паузама и заједнички коктел-ручак.
За физичка лица уплате се врше на рачун број: 840-1443666-83, позив на број: 3-1131.
За правна лица уплате се врше на основу предрачуна који ће им бити послат на захтев, који треба да садржи: назив фирме, адресу, ПИБ и број учесника.

Са жељом да научно стручни скуп „ПАРКИРАЊЕ КА ОДРЖИВОМ ТРАНСПОРТНОМ СИСТЕМУ“ постане традиционално место окупљања стручњака из области друмског саобраћаја и транспорта у циљу унапређења знања, размене искуства и дружења, позивамо Вас да присуствујете овом научно-стручном скупу.

Лица за контакт:
Јелена Симићевић: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели ; тел: +381 11 3091290; моб: +381 63 602142
Владимир Чуљковић: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели ; тел: +381 11 3091323; моб: +381 65 2462634