Позив студентима за стручне радове

У оквиру Прве међународне конференције логистике “LOGIC”, компанија Milšped објављује ПОЗИВ Студентима Саобраћајног факултета за израду стручних радова у оквиру компаније на следеће теме:

ТЕМА 1:  ТОКОВИ ПОВРАТНЕ АМБАЛАЖЕ У ДИСТРИБУТИВНОЈ ЛОГИСТИЦИ

Циљ пројекта је да предложи системско решење за праћење токова палета и да се онемогући одив и губитак истих.
Основне тезе:
• Анализа токова повратне амабалаже у процесу дистрибуције
• Утврђивање и опис проблема у токовима повратне амбалаже
• Светска искуства у области управљања токовима празних логистичких јединица и повратне амбалаже
• Предлог решења за системско праћење и управљање токовима палета и друге амбалаже
• Предлог концепта информатичко софтверске подршке праћењу токова амбалаже

ТЕМА 2: ОБЕЗБЕЂЕЊЕ ЛОГИСТИЧКИХ ПОДАТАКА И ПОДЕШАВАЊЕ ПАРАМЕТАРА ЗА ОПТИМИЗАЦИЈУ СОФТВЕРСКОГ РУТИРАЊА ВОЗИЛА

Циљ пројекта је да се обезбеди подршка за оптимално рутирање возила
Основне тезе:
• Анализа постојећег стања рутирања и распоређивања возила
• Утврђивање потребних података и параметара
• Дефинисање поступка за праћење и дефинисање/утврђивање података и параметара
• Модели и алгоритми у области решавања рутинг и проблема распоређивања возила
• Дефинисање концепта информатичко софтверске подршке систему рутирања и распоређивања возила

ТЕМА 3: СТРАТЕГИЈЕ УПРАВЉАЊА ВИЉУШКАРСКОМ ФЛОТОМ

Циљ пројекта је да се дефинише стратегија оптималног управљања виљушкарском флотом
Основне тезе:
• Анализа претоварно транспортних иИ манипулативних захтева за виљушкарском флотом
• Анализа постојећег стања виљушкарске флоте
• Светска искуства у области управљања виљушкарском флотом
• Утврђивање проблемских тачака у претоварним  процесима
• Оптимизација унутрашњег транспорта – захтева који се реализују вилкушкарима
• Предлог стратегије набавке виљушкара (сопствени или изнајмљени виљушкари и сл.)

Позивамо студенте да искористите прилику и упознају функционисање система једне од водећих логистичких компанија у региону и да свој предлог унапређења представе на предстојећој логистичкој конференцији „LOGIC“.
За одређену тему се може пријавити и група студената.
Пријаве слати на: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Рок за пријаву: 14.10.2013.

Milšped ће спонзорисати учешће радова на конференцији и доделити новчану награду најбољим радовима по свакој теми. Комисија ће се састојати од запослених Milšpedа и професора Саобраћајног факултета.