Награда Француско-Српске Привредне Коморе

СТУДЕНТСКУ НАГРАДУ 2012

на тему:

СЕЛО-ГРАД
Да ли економски развој неминовно повлачи депопулацију српских села?

Од 4.512 села у Србији, око 700 је на издисају*. Уколико држава нешто не предузме, села могу нестати за једну деценију.

Да ли су наша села осуђена на пропаст ?
Да ли сматрате да су индустријализација градова и урбанизација прави одговор на опстанак и даљи развој економије?
Како видите Србију за 20 година?

Студенти, пошаљите нам ваш рад који ће одговорити на ова питања и дајте нам конкретан предлог за успешан економски развој Србије.

Студентска награда намењена је свим српским и страним студентима, који ће на дан 31.12.2012. имати мање од 30 година старости, а који су уписали школску 2011/2012 при некој институцији високог образовања у Србији.

Крајњи рок за подношење кандидатура је петак 16. март 2012.

У даљем току конкурса три кандидата усмено ће бранити свој рад пред жиријем (датум и место одржавања у Београду ће бити накнадно објављени).

Спонзори такмичења ће уручити награде у суми од:

1. награда: 1500 ЕУР, коју додељује „Schneidler Еlectric“
2. награда: 1000 ЕУР, коју додељује „Имлек“
3. награда: 500 ЕУР, коју додељује „Млекопродукт“

Након одлуке жирија, награде ће бити додељене ауторима, током церемоније која ће бити праћена коктелом, а коме ће присуствовати чланови ФСПК, као и главни актери из домена одрживог развоја у Србији.

Овде можете преузети сва документа неопходна за конкурисање:
 - Студентска награда
 - Формулар награде