Студијски програм: САОБРАЋАЈ

Врста и ниво студија: Дипломске академске студије

Назив предмета: Телекомуникациони саобраћај

Наставници: По плану ангажовања за текућу школску годину

Број кредита: 6 ЕСПБ

Услов: нема посебних услова

Проучавање опште проблематике телекомуникационог саобраћаја кроз теоријске моделе и методологије прихваћене у инжењерској пракси.

На овом нивоу проучавања телекомуникационог саобраћаја стичу се теоријска знања о својствима телекомуникационог саобраћаја и делатности која се под тим подразумева. Студент се оспособљава да самостално одабира и користи проучаване методе и моделе, као и да врше прорачуне саобраћајних и параметара. Такође, студент је обучен да на бази постављеног задатка препозна проблеме и самостално их разреши коришћењем селектованих или у препорукама обрађених метода.

Теоријска настава:

Увод у саобраћајни инжењеринг. ИТУ препоруке. Саобраћајни концепти. Функције расподеле токова и комбинације случајних променљивих. Сложеније расподеле токова захтева. Мултидимензионални системи. Инжењеринг телекомуникационих мрежа. Модели саобраћаја зависног у дугом опсегу. Сложенији модели и мреже система са чекањем. Теорија мерења телекомуникационог саобраћаја.

Практична настава:

Вежбе су са нумеричким примерима, у рачунарској учионици се користе развијени модели за прорачуне.

1. Писана предавања, радова наставника и одабраних аутора,
  2. ITU-D, Handbook: Teletraffic Engineering, Study Group 2, Question 16/2, Revised Junе 2006.

Број часова активне наставе

Остали часови

Предавања:

Вежбе:

Други облици наставе:

Настава се изводи ех-катедра, уз видео презентације. Рачунске вежбе.

Оцена знања (максимални број поена 100)

Предиспитне обавезе

Поена: