Назив предмета: Управљање одржавањем возних паркова

Наставник или наставници: Папић Д. Владимир

Број ЕСПБ: 7

Услов: Познавање моторних возила, експлоатације и одржавања возних паркова

Материја која се обрађује на овоме курсу има за циљ да упозна студента са методом управљања одржавањем возних паркова у контексту транспортног процеса.

Студент ће да се оспособи за управљање одржавањем возних паркова. Научит ће како да приступи одржавању возног парка са циљем максималне ефективности транспортног процеса. Биће у стању да спроведе процес информатизације у домену одржавања.

Основна знања о процесу управљања одржавањем. Истраживање тржишта услуга одржавања возила Анализа односа процеса рада и процеса одржавања возних паркова Лоцирање процеса одржавања у архитектури пословних процеса предузећа. Трошковна анализа одржавања Обрада захтева управљања у односу на информациону подршку. Информациони систем одржавања возних паркова Методе за подршку одлучивању о одржавању.

Препоручена литература

Todorović, J.B. (1993), Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema, Jugoslovensko društvo za motore i vozila, Beograd. • Warnecke, H.J.  Instandhaltung - Grundlagen, Verlag TUV Rheinland GmbH, Koln, 1981.

• Willmott, P. (1994), TPM - The Western Way, Butterworth Heinemann Ltd.
• Heleta, M. (1995), Kvalitetom u svet - sistem kvaliteta osnova za TQM, Magenta Z.I., Beograd i TQM, Model za poslovnu izvrsnost, 1998, Educta , Beograd.
• Juran, J.M. (1990), Quality control, McGrow-Hill Book Comp, USA.
  • Langer A.M., 1997., The art of Analysis, Springer,
New York. • Moubary, J.M.M. (1997), Reilability Centered Maintenance (2nd edition), Butterworth Heinemann Ltd, Oxford.
• Udžbenik u pripremi: Papić, V., Upravljanje  održavanjem    voznih parkova
• Lindley R. Higgins, L.C. Morrow - Maintenance Engineering Handbook, 2001, Library of Congress Cataloging in Publication Data
• Olivera M. Medar - "Razvoj metoda podrške odlučivanju o održavanju voznog parka", Magistarski rad, Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu, 1998. g.
Časopisi :
  • Maintenance,
  • Transportation Research Record.
  • European Journal of Operational Research.
  • Information & Management.
      • Transportation Research.

Број часова  активне наставе

предавања:

предавања ех-катедра и семинарски радови

Оцена  знања (максимални број поена 100)

семинарски радови - 50, усмени испит - 50